Blog o mopsie, życiu i świecie marzeń

czwartek, 25 maja 2017

Problemy z mopsem - Czyli operacja podniebienia i nosa

Mops - Zabawny, wesoły, przyjazny, kochany piesek, ale czy na pewno jesteś gotowy się dla niego poświęcić?
Decydując się na mopsa, wiedziałam, że może mieć problemy z oddychaniem, ale nie myślałam, że mogą być aż tak poważne. Nasz pies miał tak przerośnięte podniebienie, że przy jedzeniu musiał robić przerwę na łapanie oddechu, a każdy większy wysiłek kończył się wymiotami i kolejną wizytą u weterynarza. W wieku 8 miesięcy stwierdzono jednoznacznie, że jeżeli nie zrobimy operacji, problemy mogą przenieść się na serce, lecz pożyje wtedy bardzo krótko.

Ile to kosztuje?

Wykonaliśmy operację powiększenia nozdrzy i podniebienia za jednym razem, co kosztowało nas 120 zł za badania krwi i 800 zł za wykonanie zabiegów. Dodatkowo, przez tydzień musimy praktycznie codziennie odwiedzać weterynarza, co oczywiście skutkuje kolejnymi kosztami wizyt, zakładania kroplówek, czy zdejmowania szwów.
Niestety, po wykonaniu operacji, okazało się, że krtań również ma powiększoną i nie wiemy, czy te operacje zakończą jego problemy zdrowotne, czy nie będzie wymagany kolejny zabieg.

Jak się czuje pies?

Pierwszy dzień, jak zawsze jest najgorszy. Nie wypił ani kropelki wody, nie mówiąc o jedzeniu czegokolwiek, z nosa sączyła mu się wydzielina pomieszana z krwią, a czasami miał ataki kaszlu i charczenia (uspakajał się, kiedy go głaskaliśmy). Nie ruszał się prawie wcale, zero radości i jakichkolwiek emocji, taki zgaszony, biedny, po prostu zmęczony bólem, a my zmęczeni razem z nim.

Operacja podniebienia i powiększenia nozdrzy u mopsa

Jeżeli decydujesz się na rasy psów, które charczą, buldogi francuskie, mopsy, buldogi angielskie, pamiętaj, że powinieneś liczyć się z tym, że Ciebie również będzie to wszystko czekać.
Niestety nie wiedziałam o tym wcześniej, więc może ten post, pomoże mi uświadomić chociaż jedną osobę, że posiadanie takiego psa, to wielka odpowiedzialność i spore wydatki.
Polecam też artykuł na wykop.pl, gdzie znajdziecie ostrzeżenie lekarzy weterynarii o tym, że mopsy, przez lata były modyfikowane genetycznie, po to, żeby bardziej podobać się ludziom, lecz dla tych zwierząt jest to po prostu upośledzenie, a nie ulepszenie.

Mam nadzieję, że Wasza decyzja przynajmniej będzie przemyślana!

Dziś mija czwarty dzień od operacji, więc na całe szczęście, powoli wracamy do normalności :) Miłego dnia!
SHARE:

4 komentarze

 1. Ojej, jaki biedak. Niech szybko wraca do zdrowia!:)
  A.M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Mam nadzieję, że najgorsze już za nami :)

   Usuń
 2. Ludzie są podli, że ingerują w naturę, już kiedyś o tym czytałam i nadal nie wiem co komu odbiło, żeby robić coś takiego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czasami myślę, że ludzie mogliby się wiele od zwierząt nauczyć ;)

   Usuń

Blogger Template Created by pipdig