Blog o mopsie, życiu i świecie marzeń

wtorek, 9 maja 2017

Czy warto mieć psa/mopsa?

Majowy poranek. Wstajesz ledwo żywy i przecierasz oczy ze zdumienia, bo... Za oknem śnieg! Wtedy przychodzi moment kryzysowy, bo przecież pies czeka, aż wyjdziesz z nim na spacer. Czy jest wart takiego poświęcenia?

Plusy:

1. Idealny dla singli - Teraz pomyśl sobie co się dzieje, kiedy samotny mężczyzna idzie na spacer ze słodkim szczeniakiem, albo po prostu mopsem (jestem nieobiektywna, ale dla mnie one są słodkie zawsze). Mogę Wam odpowiedzieć - prawie każda dziewczyna się za nim obejrzy, macie to jak w banku!

Dziewczyna z mopsem hugapugblog.pl
2. Terapeuta - Kiedy masz zły dzień i nic nie idzie tak jak trzeba, on po prostu wyczuje, że coś jest nie tak. Nawet jeżeli zwykle broni się przed przesadnym okazywaniem czułości, w takiej chwili zrobi wszystko, żeby Cię pocieszyć.

3. Posprząta w domu i wywiesi pranie

Mops robi pranie hugapugblog.pl
No dobra... To był żart, a to zdjęcie powinno znaleźć się w minusach, ale powiedzmy, że te zlodziejskie maniery są do zniesienia :)

4. Motywacja - Może mops nie jest znakomitym przykładem, ale psy są wielką motywacją do wychodzenia z domu, bo zmuszają nas do kilku chwil regularnie wykonywanego ruchu. Czasami mamy ochotę zaszyć się w domu i nigdzie nie wychodzić, a to błąd - spacer zawsze poprawi nam humor i pomoże rozruszać szare komórki.

Minusy:

1. Spacer - O nie, nie nie, spacer to zawsze dobry pomysł, nawet jak pada śnieg, deszcz, czy jest tornado! :)

2. Finanse - To zdecydowanie jeden z największych minusów posiadania psa (w szczególności mopsa). Wizyty u weterynarza, karma, smycz, legowisko... A do tego zniszczona kanapa. Utrzymanie pupila może się wiązać z bardzo wysokimi kosztami, a mopsa - z gigantycznymi, o których nawet mi się nie śniło. Operacja poszerzenia przegrody nosowej, kastracja, prześwietlenie, bo zjadł coś, czego nie powinien - możecie śmiało liczyć w tysiącach.

3. Choroby - Poza kwestią finansową wizyt u weterynarza, dochodzi też problem emocjonalny. Czy jesteś w stanie patrzeć na cierpienie swojego psa? Przyznam się, że miałam chwile kryzysu i ten punkt uważam za największy minus.

4. Selfie - Tylko spróbuj robić zdjęcie bez psa, od razu wejdzie Ci w każdy kadr! ;)

Selfie z mopsem hugapugblog.pl
5. Zajmuje Twoje łóżko - Zawsze możesz przyzwyczaić psa do spania w swoim lóżku - my tak zrobiliśmy, ale kiedy drzwi do sypialni są otwarte, on zawsze skorzysta z okazji i wykorzysta każde 5 minut spędzone pod kołderką.

Mops pod kołdrą hugapugblog.pl
Pies wymaga opieki i taką decyzję na pewno trzeba porządnie przemyśleć, bo to nie zabawka, którą łatwo jest zwrócić. Schroniska dla zwierząt są wiecznie przepełnione, więc nadal wielu ludzi podejmuje je pochopnie. Mops, to jeden z najłatwiejszych w wychowaniu psów, ale kiedy myślisz o przyjęciu pod swój dach pupila z ras agresywnych, zastanów się jeszcze bardziej, bo to Ty za niego odpowiadasz. Ja pomimo wszystko swojej decyzji nie żałuję. Życzę powodzenia w wychowywaniu Waszych zwierzaków!
A Wy? Mieliście swoje momenty kryzysowe?
SHARE:

4 komentarze

 1. Już myślałam, że faktycznie robi pranie, w dobie internetu już nic mnie nie zdziwi :))) My mamy spaniela i niestety uwielbia się brudzić... Ale i tak go uwielbiamy :)) M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, każdy pies ma też inne wady, słyszałam, że spaniele tak mają, bo to psy myśliwskie :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Wszystkie psiaki są kochane. Mimo wszystkich minusów myślę, że warto mieć takiego włochatego członka rodziny. ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się! Pies nie powie złego słowa, nie skrytykuje. Pozwoli się przytulić i znika cała złość :)

   Usuń

Blogger Template Created by pipdig