Blog o mopsie, życiu i świecie marzeń

wtorek, 11 kwietnia 2017

Jak myślec pozytywnie - metody na poprawę humoru

Kwiecień plecień potrafi skutecznie zepsuć nam humor zsyłając na niebo ciemne chmury i deszcz (a dzisiaj nawet śnieg!). Jak tu się nie dać i mimo wszystko myśleć pozytywnie? Zdradzę Wam swoje sposoby na poprawę samopoczucia.

1. Celebruj poranek - Wstań 10 minut wcześniej i przygotuj ulubiony posiłek, wypij pyszną kawę lub sok, który lubisz. Do tego zestawu dołóż witaminy w postaci kolorowych owoców albo warzyw, a na pewno poczujesz się nieco lepiej. Powiedzenie o wstawaniu lewą nogą nie powstało bez powodu, a to, w jaki sposób zaczniemy swój dzień, ma wielkie znaczenie na to, jak go przeżyjemy i zakończymy.

2. Uprawiaj sport - Nie musisz od razu startować w maratonach, w zupełności wystarczy spacer (a przy okazji, zabierz swojego psa, na pewno będzie zadowolony - nawet mops). Dzięki temu, organizm wytworzy hormony szczęścia, złapiesz odrobinę witaminy D, która poprawia samopoczucie, a dodatkowo poprawisz wygląd swojego ciała, co również pomoże Ci myśleć pozytywnie.3. Jedz czekoladę - Oczywiście mam na myśli gorzki przysmak, który dostarczy organizmowi wielu witamin, doda energii, a także podwyższy poziom serotoniny i endorfin, mających zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Zwróćcie uwagę na to, żeby zawierała ona przynajmniej 70 % kakao.4. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi - Jak mówi powiedzenie: "Z kim przystajesz, takim się stajesz", więc ciężko jest myśleć pozytywnie, gdy spędzasz czas z osobami wiecznie narzekającymi. Może warto udać się z taką koleżanką na spacer i dzięki temu wspólnie poprawiać sobie humor? Pamiętaj też, że uśmiech jest zaraźliwy, dlatego zdecydowanie lepiej poczujesz się wśród zadowolonych ludzi! :)

5. Unikaj stresujących sytuacji - Znajdź źródło swoich problemów, jeśli jest nim praca, zastanów się, czy warto spędzić w taki sposób resztę życia i zmień ją jak najszybciej. Znalezienie nowej wcale nie jest trudne, spróbuj, a zobaczysz, że dla chcącego nic trudnego.

6.  Rób prezenty - Zwłaszcza sobie! Nie od dziś wiadomo, że zakup nowej torebki, czy butów, ma zbawienny wpływ na kobietę, ale czasami wystarczy mały drobiazg, żeby polepszyć sobie humor, np. ulubione lody, ciekawa książka, albo zakup ciętych kwiatów, które potrafią zdziałać cuda. Możesz też podarować coś bliskiej osobie, bo jak pisałam wyżej, uśmiech jest zaraźliwy.

 

7. Weź dzień wolnego - Każdy, kto myśli, że jest niezastąpiony, najzwyczajniej w świecie się myli. Weź urlop, zaprowadź dzieci do mamy i rób na co tylko masz ochotę, a gwarantuję Ci, że za 24 godziny wszystko dalej będzie na swoim miejscu.

8. Dbaj o przyjaźń - W momentach prawdziwego kryzysu nikt nie poradzi sobie w pojedynkę, dlatego nie zaniedbuj swoich znajomości, bo kto wysłucha i wesprze Cię lepiej niż przyjaciółka?

- Byle do 17-tej, byle do piątku, liczę dni do końca miesiąca - kto z nas tak nie robi? Pada deszcz, wiatr wieje, a do przystanku kawał drogi? Ciesz się, bo jak na zawołanie zapaliło się zielone światło. Szukaj pozytywów w każdej chwili życia, bo ono tak szybko przemija!

PS.: Oczywiście czytajcie mój blog, bo jak nie myśleć pozytywnie, kiedy ja Was do tego zmuszam? ;) Miłego dnia!


SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Blogger Template Created by pipdig