Blog o mopsie, życiu i świecie marzeń

sobota, 25 marca 2017

Szelki, obroża, a może ubranko dla mopsa - czyli o wyprawce dla psa.

Kiedy już zapada decyzja o przyjęciu nowego członka rodziny do domu, nadchodzi moment ekscytacji i zaczynamy szykować mu wyprawkę. Jak tu się oprzeć, kiedy wszystko takie ładne i kolorowe, a piesek będzie w tym wyglądał uroczo? Postaram się ze swojej perspektywy przekazać Wam czego potrzebujecie.

1. Woda na podróż - jeżeli jedziecie po swojego pupila na drugi koniec Polski, jest to podstawowa sprawa, o której musicie pamiętać. Na rynku dostępne są wygodne, podróżne butelki dla psów i kosztują około kilka złotych.

2. Karma - jeśli odbieracie psa z hodowli, początkowo nie musicie się w nią zaopatrywać, ponieważ około 2 kg otrzymacie w tak zwanej wyprawce. Mopsy to rasa, która jest bardzo delikatna pod względem różnych modyfikacji żywieniowych, więc lepiej (przynajmniej na początek) kontynuować karmienie tym, co dostawał szczeniak do tej pory. W naszym przypadku był to Royal Canin Mini Junior i domyślałam się, że w większości hodowli podają taką samą.

3. Szelki - niestety na samym początku prawie wszystkie były mu za duże, więc byliśmy zmuszeni kupić szelki dla kota. Ich jakość była fatalna, a pies ich nie lubił, więc jak tylko trochę podrósł, dostał mięciutkie, wygodne, wykonane z materiału przypominającego polar. Odradzam jednak kupowanie obroży, ponieważ przy rasach psów małych, są niewskazane (chyba, że dla ozdoby).

4. Smycz - najlepsza jest zwykła, tradycyjna wykonana z taśmy, lub liny. Automatyczna również będzie odpowiednia, ale ze względu na jej ciągłe naprężenie, pies ma wrażenie, że ciągnie za sobą olbrzymi ciężar w postaci właściciela.

5. Legowisko - pies powinien mieć w domu swoje własne miejsce i nawet jeżeli na samym początku nie będzie posiadał posłania, zróbcie mu miękkie łóżko z koców. Nasz pierwszy zakup z tej dziedziny nie wytrzymał nawet miesiąca, ponieważ co tu dużo mówić... Został zjedzony ;) Polecam kupno porządnego legowiska, którego pies nie zniszczy, lub przeczekanie do momentu, aż wyrośnie z gryzienia wszystkiego wokół.

6. Zabawki - nasz mops bardzo lubi piłeczki wszelkiego rodzaju. Fajną alternatywą dla zwykłych zabawek są również naturalne gryzaki, które świetnie sprawdzają się w szczególności w momencie wzrostu zębów (najlepiej podpytać w sklepie zoologicznym, czy na pewno nadają się dla danej rasy). UWAGA - nie kupujcie zabawek z frędzlami, bo gwarantuję Wam, że pies zacznie je wyjadać, a taka zabawa może się źle skończyć.

7. Miski - na wodę polecam kupować większą, chociaż na samym początku, nasz mops podchodził z dużą rezerwą do misek i pił tylko z tych płytkich.

8. Ubranka - Dałam się zwieść ładnym obrazkom i kupiłam psu sweter w renifery. Mops to rasa, która nie lubi upałów, więc szybko musiałam go zdjąć, bo widziałam, że jest mu w nim za ciepło. Uważam, że jest to zbędny wydatek, ale decyzja należy do Was.

9. Koce - Jeżeli Wasza kanapa jest w stanie przeżyć każde tsunami, to możecie spać spokojnie, a każdą mniej odporną, materiałową, polecam przykryć kocami. Tylko dokładnie, nie zostawcie żadnej szpary, bo Wasz mops ją znajdzie ;)

Czy o czymś nie zapomniałam? Ach tak... Najważniejsze jest to, żeby Wasz pies czuł się bezpiecznie w swoim nowym domu, więc pokazujcie mu to na każdym kroku, a na pewno niczego mu nie zabraknie.
A jakie są ulubione rzeczy Waszego psa?


SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Blogger Template Created by pipdig