Blog o mopsie, życiu i świecie marzeń

środa, 29 marca 2017

Psie przedszkole - Czy warto je odwiedzić?

Wychowanie psa nie jest tak łatwe, jak mogłoby się nam wydawać. Nasz mops na początku gryzł wszystko (włącznie z nami), załatwiał się gdzie popadnie (zdarzało mu się to do 7 miesiąca życia) i nie słuchał nas ani trochę.
Postanowiliśmy odwiedzić psie przedszkole i chociaż myślałam, że niczego się tam nie nauczymy, na szczęście się myliłam.
 
 
Uważam, że warto już od samego początku uczyć psa prawidłowego zachowania, bo im później się za to zabierzemy, tym trudniej będzie cokolwiek zmienić. Jak widać, nasz mops potrafi podać łapę, wykonać siad, słucha także innych komend, ale najważniejsze, co wynieśliśmy z przedszkola, to wiedza: w jaki sposób uczyć, żeby zrozumiał o co nam chodzi.
Podstawą nauczania jest nagroda - bez tego nie osiągniemy żadnego celu, bo pies nie będzie miał motywacji.
 
 
Jeżeli Wasz pies ma być szczęśliwy, to Wy również musicie być z niego zadowoleni, więc warto poświęcić trochę czasu na wychowanie, bo efekty będą widoczne niemal natychmiastowo.
Kara nie jest odpowiednią metodą na wychowanie psa i może przynieść odwrotny skutek do oczekiwanego, za to nagradzanie pozytywnych zachowań zawsze działa, bo każdy mops dla pysznej przekąski zrobi wszystko.
 

Bądźcie wytrwali i dążcie do wyznaczonego celu, bo to droga prowadząca do sukcesu i szczęścia.
Chociaż... Ja nigdy nie widziałam nieszczęśliwego mopsa ;)
Miłego dnia!
SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Blogger Template Created by pipdig