Blog o mopsie, życiu i świecie marzeń

sobota, 25 marca 2017

Dziwne i śmieszne zachowania mopsa - Uśmiechnij się!

Kiedy macie zły dzień i nic się Wam nie układa, mops zawsze poprawi Wam humor, a czasami nawet rozśmieszy do łez. Mijając naburmuszonych ludzi na ulicy, często tak sobie myślę, że wypisałabym im receptę na mopsa ;)

Codziennie rano, kiedy zakładam mu szelki, kładzie się na ziemię i ziewa głośno jak kot. Tym sposobem, mamy w domu psa i kota - dwa w jednym ;)

Siad! No właśnie? Czy widzieliście kiedykolwiek innego psa, który tak dziwnie siedzi? Jego tylne łapy są zawsze wyprostowane w czym trochę przypomina mi człowieka.

A spróbujcie kiedyś obejrzeć razem z mopsem Grę o Tron, po prostu się nie da! W tym serialu aż roi się od wszelkiego rodzaju zwierząt, a on szczeka na każdy dźwięk wydawany przez kruka, smoka, konia, czy wilkora.
Co ciekawe, na codzień szczeka bardzo mało, mopsy są z reguły cichymi psami (nie licząc chrapania).

Szczekanie przez sen? Czemu nie. Zdarza mu się to bardzo często i myślę, że po prostu coś mu się śni...

Na początku, kiedy psu wypadają mleczaki i rosną nowe zęby, odczuwa ból, a gdzieś wyczytałam, że fajnym sposobem na jego uśmierzenie, jest podanie mu kostki lodu. Od tego czasu on wprost je uwielbia i tylko czeka, aż spadnie nam jakaś przez przypadek na podlogę.

Pewnie już to widzieliście, ale uwielbiam też, kiedy śmiesznie przekręca głowę w różne strony, to jest niesamowite!

Mops to rasa, która nie znosi samotności, a przekonujemy się o tym codziennie, bo jego ulubiona pozycja do spania znajduje się pomiędzy naszymi nogami.Każdy pies jest inny, duży, mały, z łatami, czy bez - nie istnieją dwa identyczne egzemplarze. Ta różnorodność jest piękna i powinniśmy doceniać ją, wyłapując z małych rzeczy wszystko co sprawia nam radość.
Życzę Wam, żebyście czerpali z tej niedzieli ile tylko możecie. Miłego dnia!
SHARE:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Blogger Template Created by pipdig